Czy chodzi o fobię społeczną?

Witam, chciałbym prosić o pomoc w moim problemie, czyli chodzi o fobie społeczna bądź nerwice lub cokolwiek mi jest... Kiedyś byłem dusza towarzystwa a teraz najchętniej bym siedział całymi dniami w domu zamknięty w pokoju. Znalazłem ostatnio prace, ale nawet szkolenia nie mogę ukończyć, bo w trakcie trasy do pracy mam wszystkie objawy które mi towarzysza na codzień już od paru miesięcy, tj. Naprawdę intensywne pocenie się całego ciała ( nawet zima przy ujemnych temperaturach ), zaczerwienienia na twarzy oraz czuje również powoli trudności oddechowe wychodzące z klatki piersiowej w sytuacji gdzie objawy występują. Kiedyś wizyta w banku była problemem, na poczcie itp... teraz na ulice boje się wyjść. Inna sytuacja jest gdy jestem ze znajoma osoba, nawet gdy nie rozmawiamy. Wtedy się inaczej czuje i nawet potrafię wejść do centrum handlowego bez rozbierania się ani szybkiego pójścia do toalety w celu ochłodzenia się. Nie mam nikogo bliskiego kto by mi pomógł ani środków na profesjonalna terapie. Co w takim przypadku mogę zrobić?

Dzień Dobry Panu.

Dziękuję Panu za kontakt i że poszukuje Pan tą drogą (online) dla siebie rozwiązania swoich niepokojących Pana symptomów.

Zaprezentowane przez Pana symptomy wskazują na objawy nerwicowe - wskazana byłaby dla Pana osobista konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz podjęcia leczenia psychoterapeutycznego (najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym).

Byłoby to możliwe, w ramach NFZ-tu, bez skierowania, do czego mocno Pana zachęcam.

Serdeczności i powodzenia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam,
proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ), uzyska Pan profesjonalną pomoc.
Pozdrawiam serdecznie