Czy choroba Leśniowskiego-Crohna jest wyleczalna?

Witam mam 24 lata i 3 wrzody na jelicie grubym,nowotwora nie ma wczoraj byłam u gastrologa mam podejrzenie choroby Leśniowskiego-Crohna i mam isc jak najszybciej do szpitala. Ta choroba jest nie wyleczalna? jak to leczą? jak z tym zyja? jestem młoda i chciała bym jeszcze użyć z zycia czy nie będę mogla już palic papierosów i w ogóle pic alkoholu?

Lek. Katarzyna Szymczak

Choroba Leśniwskiego-Chrona jest chorobą przewlekłą ze stosunkowo wyskoim procentem samoistnych remisji (to znaczy, że choroba sama z siebie ustąpi bez żadnych następstw), jednak jej przebieg jest bardzo indywidualny. Leczenie jest takze rozmaite, w zależności od stanu pacjenta, możliwe jest leczenie farmakologiczne oraz chirurgiczne (w niektórych przypadkach). Zrezygnowanie z palenia papierosów jest wskazane nawet bez rozpoznania choroby, a już koniecznie w chwili jej stwierdzenia. Wszelkich informacji na pewno udzieli Pani gastroenetrolog w chwili stwierdzenia choroby.
Pozdrawiam