Czy choroba nowotworowa jest zaraźliwa?

Dobry wieczór.Proszę mi powiedzieć czy rak,nowotwór jest zarażliwy.Pytałam się lekarzy,jeden powiedział ,że tak a drugi że nie ,Nie wiem czy to zależy od rodzaju nowotworu?W rodzinie mam osobę chorą na raka i nie wiem czy może ona przytulać ,całować podawać jedzenie dziecku.Dziecko ma rok.Dziękuję .

Prosze podać szczegóły , tzn. rodzaj nowotworu i jego stan zaawansowania klinicznego! Dotychczas nie ma w literaturze dowodów na przenoszenie się nowotworu za pomocą przytulania! Mozliwe są jednak drogi krew-krew! zż