Czy choroba świerzbowa wróciła?

Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u mnie świerzb. Dermatolog przepisała 2 tubki maści Infectoscab by po tygodniu powtórzyć kuracje na noc. Po pierwszej tubce zmiany zaczęły stopniowo znikać, stosowałam też olejek z drzewa herbacianego na pojedyncze większe zmiany na skórze aż do całkowitego zniknięcia. Po drugiej kuracji na dekoldzie pojawiło się dużo małych czerwonych krostek, nie swędzą one jak poprzednie zmiany świerzbowe i nie pojawiły się już nigdzie indziej. Czy możliwe że choroba wróciła?

Lek. Wojciech Zygmunt

Kuracja świerzbowca może być trudna. Nie daję gwarancji, że jest to nawrót choroby, jednak sugeruję powtórną wizytę u dermatologa. Polecam wyprać wszystkie pościele i ubrania w domu w wysokiej temperaturze, starannie zdezynfekować deskę klozetową i inne przedmioty codziennego użytku, ponieważ tutaj może tkwić źródło ewentualnej reinfekcji. Pozdrawiam i życzę pełnego powrotu do zdrowia.