Czy choroba tikowa jest wyleczalna?

Mój syn ma 21 lat i jest po pełnej diagnostyce mitologicznej MR jest dobre,TK też,punkcja płynu z kręgosłupa lędźwiowego też i wszystkie badania z krwi też są dobre tylko minimum witaminy B12 i minimum żelaza,wkryto u niego chorobę trikową ponieważ miał niekontrolowane triki głową i mam pytanie czy ta choroba jest do wyleczenia,bierze lek o nazwie"Straterra".

Witam!
Zazwyczaj udaje się zaburzenia tikowe wyleczyć lub osiągnąć zdecydowaną poprawę. Tymi sprawami zajmują się neurolodzy, psychiatrzy lub psychoterapeuci. Poza leczeniem farmakologicznym dużą rolę odgrywa psychoterapia (niezależnie od poglądów na genezę schorzenia) - zaburzenia emocjonalne, które powstały w wyniku tików też muszą być leczone. Czyli leczenie kompleksowe neuropsychologiczne.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.