Czy choroby tarczycy mogą występować w przypadku braku standardowych objawów?

Witam. Czy choroby tarczycy mogą występować w przypadku braku standardowych objawów tj. łamliwych włosów, biegunki/zaparć oraz w przypadku książkowych wręcz wyników cholesterolu i elektrolitów/cukru? Moje objawy, nazwane przez neurologa niestandardowymi to szybkie męczenie się, ciągły pisk w uszach, lekkie zawroty głowy, pogorszenie wzroku, a ostatnio również spadek siły mięśniowej oraz drętwienie rąk i nóg, a także ciągłe fascykulacje. Choroby serca wykluczone. Czekam na tomografię głowy. Kardiolog zasugerował problemy z tarczycą właśnie.

Przyczyn może być wiele.
Podstawowymi badaniami przy podejrzeniu choroby tarczycy jest oznaczenie poziomu TSH, Ft3, Ft4. Objawy kliniczne mogą sugerować ale nie stawiają rozpoznania