Czy chorując na Hashimoto mogę uprawiać sport?

Witam, mam 14 lat i chodzę do klasy pływackiej. Dręczy mnie pytanie czy przy Hashimoto można uprawiać sporty? Chodzi mi głownie o basen, ponieważ gdy pływam czuję zmeczenie (nawet przy przepłynięciu połowy basenu!) oraz nie mogę złapać oddechu. Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc. Kilka miesięcy temu lekarz dał mi zwolnienie z biegów powyżej 20 m.
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W  przypadku choroby Hashimoto uprawianie sportu możliwe jest dopiero po wdrożeniu właściwego leczenia, które doprowadzi do stabilizacji gospodarki hormonalnej tarczycy.