Czy chorując na toczeń rumieniowaty mogę przebywać na słońcu?

Moja żona choruje na toczeń rumieniowaty, ma łagodną postać zewnętrzną. Latem często rodzinnie lubimy korzystać z kąpielisk. A to moje pytanie - czy w letni słoneczny dzień kilkugodzinne przebywanie w cieniu po nasmarowaniu filtrem jest dla żony bezpieczne, czy też trzeba się ograniczać?

Lek. Michał Lenard

Przebywanie w cieniu i po zastosowaniu kremu z filtrem UV będzie bezpieczne dla żony. Pozdrawiam!