Czy choruję na obturacyjny bezdech senny?

Witam. Do jakiego lekarza musiałabym sie udać aby stwierdzić czy choruję na obturacyjny bezdech senny ? Już od dlugiego czasu budzę sie w nocy po kilkanascie razy z sztywnym ciałem i szawrotami głowy do tego dochodzi duża panika spowodowana brakiem oddechu przez dlugi czas. Jest to uczucie jak bym nie oddychala przez kilkanascie sekund po czym sie budzila. Zdarza sie to podczas zasypiania jak i w środku nocy. Z góry dziekuje za odpowiedź.

Witam!
Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, porobią odpowiednie badania testowe, określą profil osobowości i podatności na oddziaływania terapeutyczne, zaproponują odpowiednie postępowanie. Z tego co Pani opisała można wywnioskować, że są poważne zaburzenia lękowe, które trzeba leczyć. Psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.