Czy chudnięcie w trakcie przyjmowania leków przeciwdepresyjnych mija po pewnym czasie, czy trzeba zmienić lek?

Otóż dwa miesiące zażywam lek przeciwdepresyjny, wydaje mi się, że pomimo apetytu chudnę, a i tak mam niedowagę. Normalnie ważyłam zawsze o 6 kg więcej. Czuję się przez to źle i mało komfortowo, nie mogę przytyć, a co by było, gdybym nie jadła mało? Pewnie byłabym jeszcze bardziej chuda!!!

KOBIETA ponad rok temu

Objawy uboczne leku zazwyczaj mijają po ok. 2-3 tygodniach stosowania. Jeśli utrzymują się dłużej, powodując dyskomfort pacjenta, jest to wskazaniem do zmiany preparatu na inny.