Czy chwilowe utraty głosu mogą mieć podłoże psychologiczne?

Dzień dobry,od jakiegoś czasu podjęłam się leczenia krtani u laryngologa i foniatry.Ze względu na sytuację osobistą(silny stres związany z przemocą psychiczną) diagnoza lekarzy wskazuje na wydzielanie się adrenaliny w chwili stresu i wysuszenie śluzówek, czego podłożem jest właśnie moja sytuacja.Zaczynam tracić głos. Sytuacja się pogłębia i trwa od października 2016r. Czy w tej sytuacji powinnam podjąć leczenie psychiatryczne, czy psychologiczne, czy być może skorzystać z pomocy neuropsychologa?

Witam Panią
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Panią zaburzeń
oraz odzyskać równowagę wewnętrzną, głos i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry,

Wskazaną jest w takiej sytuacji konsultacja z psychologiem, podjęcie terapii i w razie konieczności wsparcie farmakologiczne od lekarza psychiatry.

Pozdrawiam serdecznie