Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ciągłe zmęczenie katar ma związek z pasożytami?

Dzień dobry, przez kilka lat zmagam się z ciągłym zmęczeniem, katarem, alergii brak . W zatokach stanu zapalnego nie ma (kortykosteroidy nie pomagają) , laryngolog doszukuje się jedynie nieżytu naczyniowego. Ale żaden z lekarzy nie jest mi w stanie odpowiedzieć dlaczego mam takie wyniki badań: Crp, ob, pct w normie jednakże. Neutrocyty -20% . Limfocyty 15%. Eozynofile 3% . Podałem tu wyniki z ostatniego badania, jednak na przestrzeni tygodnia , dwóch mogą się zmieniać nieznacznie. Żadna z tych krwinek na przestrzeni kilku lat(6) nie unormowała się. Czy mogą to być pasożyty? Z góry Dziękuję, za kompetentne podejście do problemu.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 11 miesięcy temu

Co to jest chrapanie?

Chrapanie to powszechna przypadłość. Czy wiemy jednak, na czym tak naprawdę ono polega i skąd się bierze? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Taki wyniki eozynofilii nie świadczy raczej o zakażeniu pasożytniczym. Co do wyników to trudno powiedzieć. Należałoby ocenić pełną morfologię krwi z rozmazem ręcznym oraz porównać ją w czasie. Niestety na podstawie Pana opisu nie mogę doradzić nic innego niż udanie się do lekarza pierwszego kontaktu lub ewentualnie na konsultację do hematologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy