Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ciągłe zmęczenie katar ma związek z pasożytami?

Dzień dobry, przez kilka lat zmagam się z ciągłym zmęczeniem, katarem, alergii brak . W zatokach stanu zapalnego nie ma (kortykosteroidy nie pomagają) , laryngolog doszukuje się jedynie nieżytu naczyniowego. Ale żaden z lekarzy nie jest mi w stanie odpowiedzieć dlaczego mam takie wyniki badań: Crp, ob, pct w normie jednakże. Neutrocyty -20% . Limfocyty 15%. Eozynofile 3% . Podałem tu wyniki z ostatniego badania, jednak na przestrzeni tygodnia , dwóch mogą się zmieniać nieznacznie. Żadna z tych krwinek na przestrzeni kilku lat(6) nie unormowała się. Czy mogą to być pasożyty? Z góry Dziękuję, za kompetentne podejście do problemu.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 8 miesięcy temu

Jakie badania wykonać przed zabiegiem laryngologicznym?

Przed zabiegiem laryngologicznym, podobnie jak przed każdą innym zabiegiem, pacjent musi wykonać szereg badań. Wszystko po to, by wszystko przebiegło sprawnie, skutecznie i bez żadnych komplikacji.

Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania

Taki wyniki eozynofilii nie świadczy raczej o zakażeniu pasożytniczym. Co do wyników to trudno powiedzieć. Należałoby ocenić pełną morfologię krwi z rozmazem ręcznym oraz porównać ją w czasie. Niestety na podstawie Pana opisu nie mogę doradzić nic innego niż udanie się do lekarza pierwszego kontaktu lub ewentualnie na konsultację do hematologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy