Czy ciągłe zmęczenie może być spowodowane brakiem witamin?

Dzień dobry, Od dłuższego czasu mam problem z brakiem energii i ciągłym niewysypianiem się. Obecnie studiuję kilka miesięcy temu, podjąłem dodatkowo pracę (20 godzin tygodniowo) i od jakiegoś czasu ciągle jest ospały i zmęczony. Nie wysypiam się i bardzo szybko kładę się spać. Zauważyłem ogólnie nagły spadek energii do życia i brak motywacji. Czy to może być niedobór witamin (ew. jakaś anemia) ?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuje Panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy mogą być jak najbardziej odpowiedzią Pana organizmu, na przewlekające się zmęczenie.
Jest to sygnał by troskliwie zadbać o siebie, sięgając po osobistą konsultację, u Lekarza pierwszego kontaktu, który zleci Panu podstawowe/kontrolne i pogłębione badania diagnostyczne.
Z Pana relacji domniemam, że nie ma przestrzeni na aktywny styl życia...?
Fundamentalne znaczenie dla kondycji zdrowotnej, ma ośmiogodzinny i regularny sen, jak również regularna aktywność fizyczna.

Jest takie powiedzenie, którym chętnie/często dzielę się tutaj z Użytkownikami Portalu Abc Zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Aplikacja witamin/minerałów takich, jak: magnez (jak najwięcej magnezu w magnezie!) wit. B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, selen oraz wit. D3 (szczególnie w okresie wzmożonego wysiłku psychicznego/fizycznego/mentalnego) jest jak najbardziej potrzebna i niezbędna (w porozumieniu z Farmaceutą).

Niedobory wyżej wymienionych powodują (również!) uczucie zmęczenia, roztargnienia, spadek energii życiowej, i niedobory witamin z grupy B są (również!) przyczyną obniżenia zdolności koncentracji, drażliwości, i nawet amnezji, depresji i bezsenności. Niestety nie mówi się o tym (wystarczająco często!) a to ma fundamentalne znaczenie w codziennym dobrostanie.

Myślę, że również zwyczajna rozmowa z Psychologiem byłaby dla Pana pomocna.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605