Czy ciałko żółte i płyn to początek ciąży?

Witam.staramy die zzona o dziecko zona byla u lekarza lekarz powiedzial jej ze jest cialko zolte i jskis plyn. Poeiedzisl tez ze trzymabkciuki . Dle my nie wiemy tsk do konca czy cislko zole to poczstek ciazy?

Marta Mielniczuk

Ciałko żółte znajduje się w jajniku i jest pozostałością po pęcherzyku Graafa. Powstaje po uwolnieniu komórki jajowej do jajowodu i spełnia funkcję dokrewną produkując progesteron. Ciałko żółte jest więc oznaką, że nastąpiło uwolnienie komórki jajowej gotowej do zapłodnienia.