Czy ciąża jest młodsza z powodu tych nieregularnych cyklów?

Witam,
mam bardzo nieregularne cykle, nawet do 60 dni, a czasem znowu co 20. Staramy się o dzidzię no i chyba się udało. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 21 grudnia, zrobiłam test ciążowy - wynik pozytywny, pobiegłam potwierdzić tą wiadomość do ginekologa. Owszem pani doktor potwierdziła ciążę, tylko że obraz USG wskazywał ciążę 5 tyg., a według cyklu powinna być starsza. Nie widać jeszcze zarodka, widoczny był sam pęcherzyk ciążowy. Czy wszystko w porządku, a ciąża jest młodsza z powodu tych nieregularnych miesiączek?
Dodam jeszcze, że bolą mnie piersi już gdzieś od 2 tyg., a teraz zaczęłam przybiera na wadze. Ginekolog powiedziała, że wszystko się okaże za 3 tyg., jednak ja zaczęłam się martwić.
Pozdrawiam,
aga

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

To bardzo częsta sytuacja. W przypadku nieregularnych cykli nie jesteśmy zwykle w stanie powiedzieć dokładnie, kiedy nastąpiła owulacja i zapłodnienie. Dopiero badanie USG pomaga sprecyzować ten moment i tym samym ocenić dokładny wiek ciążowy, szczególnie to wykonane między 7 a 11 tygodniem ciąży.
Proszę się nie martwić, w 5 tygodniu, gdy wielkość pęcherzyka ciążowego wynosi 6-12 mm, zarodek zwykle nie jest jeszcze widoczny.

Pozdrawiam serdecznie!