Czy ciąża przebiega we właściwy sposób?

Witam, mam 30 lat i od 2 lat staramy się z mężem o dziecko. Od 3 lat leczę się na PCO, a od 1,5 roku na niedoczynność tarczycy. Ostatni cykl, który rozpoczął się 03.12.2011r. miałam stymulowany 3 tabletkami Clo, w 15 dc podane mi zostały zastrzyki na pęknięcie pęcherzyka, a 17 lekarz potwierdził jego pęknięcie i kazał brać luteinę 2x2. 30.12.2011r. zrobiłam test beta hcg, wynik- 40, 05.01.12 r.(hcg wzrosło do 340) miałam pierwsze usg dopochwowe, na którym lekarz zobaczył pęcherzyk ciążowy o wymiarach 2,4 mm. Tydzień później 12.01.12r. hcg wzrosło do 7100, jednak na usg lekarz nie zobaczył echa zarodka. Opis usg: W jamie macicy pęcherzyk ciążowy gs 15,9, w nim widoczny prawidłowy pęcherzyk żółtkowy - 2,3 mm. Echa zarodka jeszcze nie widać. Jajniki obustronnie prawidłowego kształtu i echogenicznosći - w lewym ciałko żółte.

Czy ciąża przebiega prawidłowo? Lekarz stwierdził, że w 6 tygodniu powinien już usłyszeć bicie serca. Rozumiem, że skoro cykl był stymulowany, miałam podane leki na pęknięcie i potwierdzenie pęknięcia pęcherzyka, to nie ma wątpliwości co do wieku ciąży. Proszę o odpowiedź, czy ciąża przebiega prawidłowo, kolejną wizytę mam za tydzień, co dla mnie teraz wydaje się być wiecznością. Dziwne też wydaje się, że oprócz może troszkę większej senności oraz lekkiego pobolewania czasami podbrzusza, nie mam innych objawów ciążowych. Dodam, że po wyniku progesteronu: 22,3 lekarz zwiększył dawkę luteiny na 3x2.

Witam serdecznie!
Wiek ciąży liczymy w dwojaki sposób. Pierwszy, wg daty ostatniej miesiączki, drugi, na podstawie badania USG. W dniu ostatniego badania USG była Pani w 6 tyg i 5 dniu ciąży. Na tym etapie, faktycznie powinien być już widoczny zarodek z prawidłową czynnością serca. Ze względu na monitorowanie cyklu wiemy dokładnie, kiedy nastąpiła owulacja, a tym samym kiedy doszło do zapłodnienia. Musimy zatem wykluczyć rozbieżność związaną z późniejszą owulacja. Nie możemy jednak przekreślić prawidłowo rozwijającej się ciąży. Zdarza się, że niektóre zarodki rozwijają się ciut wolniej lub niemożliwe jest dokładne przeprowadzenie badania. W podobnych sytuacjach zaleca się powtórne wykonanie badania USG za kolejnych kilka dni, tak jak ma to miejsce w Pani przypadku. Za prawidłowo rozwijającą się ciążą na pewno przemawiają prawidłowe przyrosty stężenia gonadotropiny kosmówkowej. Brak dolegliwości ciążowych nie świadczy o patologii. Znam wiele pacjentek, które nie odczuwały żadnych dolegliwości w pierwszych miesiącach ciąży, a urodziły zdrowe dzieci.
Proszę kontynuować suplementację progesteronu.
Pozdrawiam