Czy ciąża rozwija się prawidłowo? Czy wszystko jest w porządku?

Witam,
pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 5.10.2010 r. U ginekologa byłam 24.11.2010 r., najpierw bez badania powiedział, że to już 7 tydzień ciąży. Podczas badania USG stwierdził, że ciąża rozwinięta jest na 4 tyg. i 2 dni.
Kompletnie się załamałam, że może być coś nie tak, mam już trzyletnią córeczkę i nie było żadnych problemów z ciążą. Na zdjęciu z USG zapisane jest GS 12.0 mm. Znalazłam w internecie, że oznacza to średnicę pęcherzyka ciążowego - czy jest on prawidłowy?
Następna wizyta za dwa tygodnie, przecież to wieczność. Bardzo proszę o szybka odpowiedź, umieram z niepokoju.

Witam serdecznie!
Wiem, że proszę o dużo, ale naprawdę chciałabym, by spróbowała Pani zachować spokój. Te dwa tygodnie są niezbędne do podrośnięcia pęcherzyka ciążowego i porównanie wymiarów.
Wiek, który podał Pani lekarz, jest obliczany na podstawie daty Pani ostatniej miesiączki. Jest to podstawowa część prawidłowo przeprowadzanej wizyty.
Pęcherzyk rzeczywiście odpowiada 4-5 tygodniowi ciąży. Są dwie teorie. Pierwsza, do owulacji doszło później niż standardowe 14 dni od daty wystąpienia miesiączki, stąd pęcherzyk wygląda na młodszy. Druga, płód jest mały, ale nie koniecznie musi to oznaczać jego wadę.
Tak jak prosiłam na początku, niezbędne jest uzbrojenie w cierpliwość. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam