Czy ciąża wchodzi w grę mimo silnego krwawienia?

Witam. Zazwyczaj mój cykl miesiączkowy trwa 28 dni, tym razem trwał 31. Pierwszego dnia miesiączki miałam tylko brązowe plamienie (nigdy wcześniej tak się nie zdarzało), w następnych dniach okres był bardzo obfity i pojawiały się liczne skrzepy. Dodam że wcześniej miesiączkowałam normalnie. Współżyje regularnie z mężczyzną, nie zabezpieczaliśmy się.. Czy ciąża wchodzi w grę mimo silnego krwawienia?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciąża jest raczej mało prawdopodobna. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy, który powinien być już diagnostyczny. Pozdrawiam