Czy ciemne pieprzyki to ryzyko czerniaka?

Mam pytania: jak czesto spotyka sie czerniaka? Czy czerniak to najczestrzy nowotwor skory? Mam duzo ciemnych pieprzykow i takich plaskich i wystajacych. Mam wrazenie ze nosze na sobie smiercionosne tykajace bomby i chcialabym sie pozbyc najchetniej ich wszystkich. Wizyte u dermatologa mam dopiero za dwa miesiace. Czy ten czas czekania na wizyte moze bardzo pogorszyc sytuacje gdyby byly obecne ewentualne zmiany nowotworowe? Bardzo prosze o odpowiedz na wszystkie moje pytania i pozdrawiam!

Witam , trudno jest mi odpowiedzięć na wszystkie pytania , gdyż odpowiedzi te miałyby wymiar statystyczny!!! Konkretną odpowiedzieć w Pani przypadku powinno dać badanie dermatoskopowe u doświadczonego w "tej materii" specjalisty!!! Proponuję wizytę u siebie , W-wa,ul.Mokotowska 15,Fundacja PFESO,tel.rej.223314140. z.żurawski