Czy cieńsze zęby na końcach to hipolazja?

Hipolazja. Witam. Synek ma 10 miesięcy. Jego górne jedynki i dwójki na koncach są ciensze i żółte. Wyglądają jak żeby w skorupce. Czy to hipolazja ?

Proponuję udać się z synem do stomatologa, najlepiej specjalisty stomatologii dziecięcej. Po obejrzeniu ząbków z pewnością stwierdzi czy mamy do czynienia z hipoplazją czy innym zaburzeniem. Pozdrawiam

Hipoplazja szkliwa może przyjmować postać białych lub brunatnych plamek na powierzchni szkliwa, niewielkich dołków rozmieszczonych na zębach, bruzd na koronach czy pofałdowanych brzegów siecznych zębów.Wskazana konsultacja pediatryczna.