Czy cierpię na fobię społeczną?

Witam. Mam 27lat i podejrzewam fobie społeczna. Unikam ludzi ,boje sie rozmawiać zwłaszcza jak jest większa grupa ludzi (jeżeli już rozmawiam to po kilku zdaniach niewiem co powiedzieć i zawstydzam sie i głupio mi ) niewiem co sie ze mną dzieje. Nie panuje nad tym . Tak sie nie da żyć. Czuje sie samotna i nieszczesliwa. Nic mi sie nie chce. Chodź potrzebuje ludzi sama ich nieświadomie odtrącam.czuje sie lepiej sama tylko dlatego ze nie narażam sie na ośmieszenie. Pomocy ;(

W tej sytuacji najlepszym wyjściem jest konsultacja z psychologiem i podjęcie psychoterapii. Specjalista pomoże zrozumieć emocjonalne i osobowościowe źródła trudności, a także pomoże radzić sobie z nimi, lepiej funkcjonować w sytuacjach społecznych a także budować relacje.

Witam,
bardzo możliwe jest, że doświadczenia o których pani napisała to objawy fobii społecznej, ale to postawienia diagnozy konieczna jest wizyta u specjalisty - psychoterapeuty lub psychiatry. Ale nawet ważniejsze niż stwierdzenie czy to fobia społeczna czy coś innego jest fakt, że pani po prostu cierpi. Dlatego myślę, że dobrym wyjściem byłoby spróbowanie podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki