Czy cierpię na IBS czy to jakaś zapalna choroba?

Witam, borykam się czasem z bólem brzucha, wzdęciami i gazami. Raczej nie ma to związku z posiłkiem. stolce normalne 1-3 dziennie, ale często ból, swędzenie i pieczenie po defekacji czasem kślady krwi. W kolonoskopii tylko mały polip, wycinki ok. Mam hemorodiy, szczelinę odbytu oraz pozapalną zmianę po ropniu, nerwicę lękową.CRP wysżło 9,9,a OB 30. Kalprotektyna w kale 168mg/kg. W kale miałam już kilka razy Candidę. Czy cierpię na IBS czy to jakaś zapalna choroba? Jakie leczenie i lekarz?

Witam,
do zadań psychoterapeuty należy w takich przypadkach praca nad łagodzeniem stresu,który jest częścią choroby.Tak więc IBS mozna również poddać psychoterapii obok leczenia stanów zapalnych,które istnieją również z powodu wyłącznego leczenia narządu,nie człowieka.
Ze swej strony zachęcam do zajęcia się sobą od strony psychicznej.
Serdecznie pozdrawiam