Czy cierpię na insulinooporność?

Profil glikemii po obciążeniu 75g glukozy: Glukoza na czczo - 96 mg/dl glukoza po godzinie - 87 mg/dl glukoza po 2 godzinach - 86 mg/dl insulina na czczo - 5.73 insulina po godzinie- 31.28 insulina po 2 godzinach - 24.77 Witam, czy te wyniki są w porządku? Lekarz mi zlecił te badanie z powodu problemów hormonalnych, podejrzewał insulinooporność. Dziękuję i pozdrawiam Dominika

Witam! Wyniki badań mieszczą się w granicach norm. W tym przypadku nie mamy do czynienia ani z insulinoopornością ani z cukrzycą. Do górnej granicy normy zbliża się jednak poziom glukozy na czczo co predysponuje do wystąpienia w przyszłości tzw. stanu przedcukrzycowego. Myślę że w tej sytuacji warto starać stosować się do ogólnie przyjętych zasad zdrowego żywienia oraz podejmować regularny wysiłek fizyczny.