Czy cierpię na kamicę dróg moczowych?

Dzień dobry:) Jestem Marcin, mieszkam w Anglii. Mam taki problem. Ponad 1,5 miesiąca temu miałem dziwny ból w kroczu. Ból ten objawiał się tym, że podczas chodzenia narastał. Jak również podczas siedzenia występował. Musiałem zmieniać często pozycje, przykładowo z leżącej na chodzącą, wtedy ustępował trochę. Często podczas dłuższego chodzenia natężenie bólu podnosiło się. Gdy poszedłem do miasta z żoną, musiałem stanąć, usiąść, wtedy wszystko ustawało. Ponieważ mieszkam w Anglii, udałem się do lekarza NHS po poradę. Ów lekarz stwierdził, że mam nadwyrężone mięśnie w kroczu, nie wiem dokładnie, gdzie pokazał na zdjęciu przy kręgosłupie. Przepisał I*** i wysłał do domu. A ból nie ustawał. Dopiero po jakimś czasie przeszło mi trochę. A ja miałem podejrzenia, że mam piasek w nerkach. Moja Mama przysłała mi z Polski U*** i takie ziołowe tabletki z Indonezji, które wspomagają również rozpuszczanie kamienia i siusia się po nich na niebiesko. To mi trochę pomogło. Jednak ból nadal jest, co prawda mały, ale jest, dodatkowo zauważyłem, że podczas wytrysku ból ten narasta, mam wrażenie, jakby coś blokowało podczas wytrysku - wytrysk nasienia, muszę sobie masować pachwinę. Co do siusiania to wszystko ok, nie wstaję w nocy często, może raz, czasami wcale. Leci normalnie. Proszę o pomoc, byłem również w szpitalu u hinduskiego lekarza i powiedział, że to nic groźnego, prawdopodobnie kamień, piasek. Miałem robione badanie w przychodni NHS, krew, mocz i wszystko w normie, poza trochę wyższą wątrobą. Udało mi się wyprosić skierowanie na X-ray - prześwietlenie ultrasonograficzne. Ale jeżeli o możliwe proszę o pomoc. Angielscy lekarze są tacy, że jak im się nie podpowie, to nie pomogą. Gdybym nie powiedział, że byłem u Hindusa w szpitalu, to bym nie dostał skierowania na X-raj. Proszę mi pomóc, poradzić Marcin

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Objawy bólowe, które Pan wskazuje rzeczywiście mogą sugerować kamicę dróg moczowych, jednakże należy wykluczyć również inne urologiczne przyczyny. Niestety potrzebne są dokładne badania takie USG i zdjęcie rentgenowskie przeglądowe jamy brzusznej.
Badanie X-ray jest zdjęciem rentgenowskim a nie ultrasonografią. Jest kilka rodzajów kamieni, a w związku z tym wiele przyczyn, ale ogólnie bardzo ważny jest tryb życia i dieta. Można znaleźć na ten temat wiele informacji w internecie.
Proponuję wizytę u urologa w celu dokładnej diagnostyki, a także ewentualną zmianę stylu życia i nawyków żywieniowych.

Redakcja abcZdrowie.pl