Czy cierpię na wtórny brak miesiączki?

Witam!

Chciałabym zasięgnąć porady fachowca. Od ponad 8 miesięcy nie mam normalnego cyklu miesiączkowego, tzn. w ogóle nie pojawia się u mnie okres. Wiem, że jest to związane z wyczynowym uprawianiem sportu.

Wczoraj odbyłam stosunek ze swoim partnerem, w trakcie którego pękła nam prezerwatywa...od razu pojechałam do dr., który wypisał mi lek po stosunku, który wzięłam.

Moje pytanie, czy jeśli tak długi czas nie pojawiała się u mnie miesiączka, czy jest w ogóle możliwość zajścia w ciążę?
Dodam, że na pewno wcześniej nie byłam! Wiem, że to wielkie zaniedbanie z mojej strony i w najbliższym czasie udam się do lekarza, ale to pytanie mnie nurtuje i chciałabym zasięgnąć informacji na ten temat?

Pozdrawiam i czekam na maila!

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Wobec tak długiego czasu bez okresu są bardzo małe szanse na możliwość zajścia w ciążę w chwili obecnej. Jednak nigdy nie można powiedzieć, że jest to 100 proc. Może akurat w tym cyklu była owulacja i będzie krwawienie? Tego przewidzieć nie można.

Niemniej jednak rzeczywiście jest to duże zaniedbanie, które może skutkować kłopotami w zajściu w ciążę w przyszłości - dlatego warto zadbać o swoje zdrowie.
Można u Pani obecnie rozpoznać wtórny brak miesiączki (brak miesiączki dłużej niż 3 miesiące).

Serdecznie pozdrawiam