Czy cieśń nadgarstka trzeba leczyć operacyjnie?

Czy cieśń nadgarstka trzeba leczyc operacyjnie, niezależnie od stopnia uszkodzenia nerwu posrodkowego? Mąż miał ENG, gdzie określono "w nerwie pośrodkowym wydłużenie latencji końcowej odpowiedzi ruchowej 4,1 ms (norma-max do 3,7 ms). Czy są jakieś zabiegi fizykoterapeutyczne, hamujace uszkodzenie nerwu? Czy po operacji cieśni nadgarstka zdarzaja sie nawroty choroby?

Witam,
Zespołu cieśni kanału nadgarstka można próbować leczyć zachowawczo czyli za pomocą leków, iniekcji i rehabilitacji jednak wyniki są złe. Sugeruję poddać się zabiegowi operacyjnemu, który jest małą operacją, często wykonywaną w znieczuleniu miejcowym.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu