Czy ciężar wpływa na powstawanie pajączków?

Witam! Od pewnego czasu pojawiają mi się coraz częściej pajączki na udach a u mnie w rodzinie są problemy z żylakami.Chodzę na siłownię i podnoszę ciężary.Czy ciężar wpływa na powstawanie pajaczków?jak te mu zapobiec?

Oczywiście ćwiczenia zwiększające ciśnienie w jamie brzusznej czyli związane z podnoszeniem ciężarów zwiększają ryzyko powstania żylaków kończyn dolnych/pajączków. Zapobiegawczo powinno się stosować produkty kompresyjne (np. podkolanówki/pończochy/rajstopy uciskowe).

Witam
ćwiczenia siłowe, a zwłaszcza podnoszenie ciężarów mają wpływ na podwyższenie ciśnienia w jamie brzusznej, a poprzez to w naczyniach żylnych dolnej części ciała. Jeżeli ma Pani obciążenia genetyczne lub przyjmuje hormonalne preparaty antykoncepcyjne, warto zrezygnować c z tego typu ćwiczeń, bo problem będzie się nasilał. Warto podczas ćwiczeń siłowych nakładać specjalne wyroby kompresyjne oraz przyjmować preparaty uszczelniające naczynia, np. Calcium Dobesilate