Czy ciężki oddech oznacza nerwicę?

Chcialem sie zapytac co mi dolega bo wydaje mi sie ze mam nerwice i to od dawna tylko nie wiem ja zaawansowana jest i czy to wogole nerwica, czytalem objawy jakie po tym sa i to calkiem mozliwe, mam czasem leki pred spotkaniem z ludzmi, wogole nie lubie z nimi rozmawiac, za duzo mysle czasem potrafie caly dzien siediec i patrzyc w sciane albo komputer, sa to negatywne mysli, nic mi sie nie chce kompletnie ki na niczym nie zalezy byle przezyc kolejny dzien, i tez ciezko mi sie troche oddycha, czuje ze to z nerwow, oddech jest ciezki, wszystko nawet male rzeczy potrafia mnie wyprowadzic z rownowagi i odrazu zniechecic, niby spieszy mi sie do czegos nie wiem do czego ale nic nie robie kompletnie. To tak na poczatek w skrocie!

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy (..."To tak na poczatek w skrocie!"") mogą wskazywać na stan prodepresyjny, trudno jest mi stwierdzić na pewno, jednak symptomy wskazują na taki ślad który jest dla Pana sygnałem, by "na poważnie" zająć się sobą..., by dotrzeć do prawdziwej przyczyny symptomatycznej.
Z Pana opisu, to nie jest (raczej) epizod depresyjny, ale stan przewlekający się.

Bo, stan który Pan opisuje może budzić niepokój i bardzo dobrze, że poszukuje Pan odpowiedzi na stan swojego nastroju.

Może rozwinę temat .
Prodepresja/depresja dotyczy zaburzeń nastroju, jakie Pan zaprezentował.
Aby zdiagnozować przyczynę,co może się okazać wyzwaniem, wymagającym głębszej analizy symptomatycznej.
Chcę Panu powiedzieć, że stan prodepresyjny/depresyjny zniekształca spojrzenie na rzeczywistość - to właśnie obniżenie nastroju powoduje, że postrzega się siebie, Ludzi oraz Świat w ciemnych barwach.
Przede wszystkim przestaje się czerpać radość z życia.

Dobra wiadomość dla Pana jest taka, że ten stan można zmienić, dzięki specjalistycznej pomocy!
Zachęcam Pana do osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego {(w ramach NFZ-tu (bez skierowania) lub prywatnie)}
celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam Pana serdecznie do kontaktu via Skype albo osobiście.

Z przesłaniem dla Pana pomyślności i radości w codzienności!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605