Czy Cipronex wyleczy zmiany na skórze twarzy?

Witam, po długim nie przynoszącym długotrwałych efektów leczeniu trądziku, w końcu doczekałam się posiewu ze zmiany ropnej na twarzy. Wyszła obecność pałeczki ropy błękitnej, po uzyskaniu listy antybiotyków opornych i nie, pani dermatolog przepisała mi Cipronex. Czy mogę spodziewać się całkowitego wyleczenia twarzy bez kolejnego nawrotu?

Lek. Paweł Szadkowski

Zakażenie bakteriami to tylko jedna ze składowych patomechnizmu zmian trądzikowych. Trudno więc określić czy nie nastąpi nawrót, ale warto podkreślić, że celowana antybiotykoterapia pozwala osiągnąć najlepsze efekty leczenia. Sugeruję pozostawać pod opieką swojego dermatologa.