Czy ciśnienie ma związek z bólem nóg?

Mam 66 lat, ciśnienie i tętno zawsze dobre w stosunku do wieku. Mam żylaki i od miesiaca lewa noga jest jakby ścierpnięta, wewnątrz nabrzmiała, ale nie boli. Wydaje mi się, ze gdy wezmę zbyt gorący prysznic ma to wpływ na podwyższone ciśnienie i tętno 150/80/90. Nie mogę wtedy zasnąć, bo pulsowanie jest koszmarne. Dawniej niczego takiego nie miałam, ma to miejsce kilka razy dopiero od może 3 miesięcy. Czy to ma związek z żylakami i zbyt gorącym prysznicem? Bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Tak, takie dolegliwości mogą być związane z obecnością żylaków kończyn dolnych, z niewydolnością żylną, która zwłaszcza nasila się pod wpływem wysokiej temperatury, gorących kąpieli. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem naczyniowym.