Czy ciśnienie oczne wskazuje na jaskrę?

Dzisiaj na wizycie u okulisty pani doktor zapytała czy mam jaskrę bo ciśnienie wynosi 30 w lewym oku, i 27 w prawym.Zapytalam co to znaczy, a pani doktor,że to może być niedokładne bo aparat nie bierze pod uwagę grubości rogówki i żebym poszła do innego lekarza, bo tu byłam na badaniach okresowych. Około 10 lat temu miałam podejrzenie jaskry, wykonalam szereg badań, które wykluczyły jaskrę.Powiedziano mi ,że taka moja uroda.Cisnienie miałam zawsze w górnej granicy.Zylam spokojnie aż do dzisiaj, bo 30 to przecież bardzo dużo. Czy może być taki błąd pomiaru?.Dodam,że badanie było wykonane bardzo szybko i następny proszę, a ja teraz spać nie mogę z nerwów.Jestem krótkowidzem, mam 48 lat, czytam bez okularów.Juz się zapisałam do specjalisty, ale niestety na prywatną wizytę muszę czekać 2 miesiące. To badanie to dwa szybkie dmuchnięcia w oko.Nue wiem co mam robić, nerwy mnie zjedzą

Witam. 30 mmHg to za dużo nawet jezeli rogówka jest gruba. Proponuję powtórkę badań jaskrowych czyli pakiet jaskrowy: dno oka pole widzenia CCt gonioskopię Oct lub Hrt lub Gdx. plus Tp rano o8 lub krzywa dobowa Tp.Pozdrawiam