Czy ciśnienie u 7-latki jest w normie?

Czy ciśnienie u dziewczynki w wieku 7 lat ciśnienie 97/49 I 100/65 jest w normie jakie są wogule normy

Lek. Paweł Szadkowski

W tym wieku norma jest od 100-120/65-78. Ciśnienie rozkurczowe równe 49 jest trochę zbyt niskie, ale jeśli córka się dobrze czuje, nie sądzę, aby był to powód do niepokoju. Ciśnienie zależy nie tylko od wieku, ale też od wagi i wzrostu dziecka.