Czy CLA ma skutki uboczne?

Dzień dobry. Moje pytanie jest odnośnie spożywania CLA na odchudzanie. Czy CLA ma jakieś skutki uboczne, typu jojo itp... dodam,iż mam problemy z żołądkiem , jelitami. Często mam wzdęcia itp... Dziękuję za odpowiedz

Jeżeli ma Pani jakiekolwiek problemy zdrowotne to raczej zrezygnowałabym ze stosowania suplementów diety, które mają wywołać efekt odchudzający. Działanie CLA jako składnika samego w sobie powodującego odchudzanie nie zostało wystarczająco potwierdzone w badaniach klinicznych, brak jest natomiast jakichkolwiek informacji o bezpieczeństwie takiej kuracji (dlatego preparaty odchudzające są rejestrowane jako suplementy diety a nie leki, że nie trzeba wtedy dowodzić, że są skuteczne i nie powodują szkód na zdrowiu). Powinna Pani ograniczyć się do stosowania prawidłowej diety, ewentualnie z deficytem energetycznym, a jeżeli to nie przyniesie rezultatów powinna Pani zgłosić się do specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednie postępowanie uwzględniające Pani uwarunkowania medyczne.