Czy Cleaxane chroni skutecznie przed nawrotem zakrzepicy?

Witam, Czy cleaxane chroni skutecznie przed nawrotem zakrzepicy? Jestem po 5tyg hospitalizacji z diagnoza zakrzepica w lewej nodze oraz zator płucny wysokiego ryzyka. Obecnir biore cleaxane x2dziennie 0,6ml.Od kilku dni czuje klucie w zgięciu kolanowym w zdrowej nodze. Bardzo proszę o odopowiedz.

Witam serdecznie, jeżeli waży Pani 60kg, to otrzymuje Pani w 100% prawidłową dawkę leczniczą, po miesiącu od zakrzepicy teoretycznie można ją zmniejszyć do 75-80%. Kontrolne USG dopplerowskie po 1,3,6 miesiącach wykaże dynamikę procesu rozpuszczania skrzepliny. Ważna jest regularna kompresjoterapia II' ucisku. W przypadku incydentu bólu/rozpierania/obrzęku - natychmiast USG dopplerowskie. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog