Czy Clindamycin można brać w zastrzykach?

Witam . Dentysta przepisał mi lek clindamycin 600 12 szt tabletek co 12h 1 szt i kazał brać do końca opakowania . Nie mogę patrzeć na te tabletki , jest mi po nich niedobrze . Czy jest jakaś inna forma np. Dożylnie w zastrzyku ? Jestem po 5szt . Czy brać dalej ?widze znaczna poprawę . Nic mnie nie boli .

Piotr Brzezik

Witam,
tak samo jak w przypadku każdej antybiotykoterapii, kuracji klindamycyną nie wolno przerywać przed upływem czasu zaleconego przez lekarza (zazwyczaj do końca opakowania), nawet jeśli dolegliwości ustąpiły. Przyjęcie całej serii jest niezbędne do zredukowania liczby bakterii do stanu sprzed choroby. Przerwanie kuracji może skutkować nawrotem choroby i uodpornieniem bakterii na stosowany preparat.
Klindamycyna występuje także w postaci roztworu do wstrzykiwań. Proszę pamiętać o przyjmowaniu osłonowego probiotyku w trakcie antybiotykoterapii doustnej.