Czy Coaxil jest bezpiecznym lekiem?

Dzień dobry chciałabym się dowiedzieć czy coaxil jest bezpiecznym lekiem. Mam zaburzenia lękowe. Czy tyje się od niego? Mam również bardzo słabą odporność na sytuację stres owe. Proszę tylko nie pisać o terapii. Chodzi mi głównie o lek przepisany przez psychiattre. czy szkodzi na serce? Mam bardzo niski puls. Czy jeśli wystąpią skutki uboczne należy odrazu odstawić czy one mijają jak przy ssri Zależy mi bardzo czy nie będę tyla bo już mam nadwagę. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Coaxil (tianeptyna) jest jednym z bardziej bezpiecznych leków z grupy SSRI. Tianeptyna działa przeciwlękowo, przeciwdepresyjnie i neuroprotekcyjnie, tzn. osłabia negatywny wpływ stresu na neurony. Po Coaxilu raczej się nie tyje, bardzo rzadko ma on negatywny wpływ na serce i z reguły jest dobrze tolerowany. Jeśli jednak pojawiłyby się jakieś niepokojące objawy, proszę poinformować o tym lekarza psychiatrę. Wówczas będzie mógł zmodyfikować dawkę lęku lub zmienić go na inny.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
www.zajaczkowski-psychoterapia.pl