Czy codzienne bieganie po 2h jest zdrowe?

czy codzienne bieganie po 2h jest zdrowe? czy powinienem to raczej zmniejszyc do 30-50 minut? biegam z 2-3 znajomych i nie chce wyjsc na cieniasa, ale jak powiem, ze lekarz tak zalecal, to pewnie sie zgodza. na razie biegalismy tak 3 dni z rzedu i codziennie jestem wycienczony.

Witam,

Intensywność treningów należy dostosować do swoich aktualnych możliwości, a z czasem kiedy organizm się przyzwyczai, można wdrażać zasadę progresji, czyli stopniowe zwiększanie intensywności- w Pana przypadku np. wydłużenie czasu trwania biegu.

Jeśli 2h biegu to dla Pana za dużo, proszę nie unosić się dumą i zmniejszyć intensywność.
Aktywność fizyczna ma sprawiać przyjemność.

Podejście do aktywności fizycznej, które Pan przedstawia jest nierozsądne. Organizm prędzej czy później zaprotestuje i sprzeciw wyrazi w postaci kontuzji.
.
Proszę również pamiętać, że przed każdym treningiem należy wykonać rozgrzewkę, a po zakończeniu treningu stretching.

Uważam, że aktywność fizyczna jest "zdrowa" tylko wówczas kiedy jest przemyślana, dostosowana do aktualnych możliwości organizmu, jest wykonywana z przyjemnością i zapałem.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Witam,
zalecam treningi biegowe co drugi dzień, żeby uniknąć przemęczenia i nie zniechęcić się do biegania. W dni między bieganiem warto wzmocnić mięśnie brzucha, grzbiet i kończyn górnych.Samo bieganie nie kształtuje siły, trzeba dodatkowo nad nią popracować. Powodzenia!
Pozdrawiam

Witam!

Trening powinien być dostosowany do indywidualnych uwarunkowań, kondycji itp. Trzeba unikać przemęczenia. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska