Czy codzienne, godzinne przebywanie na saunie wpływa na opóźnienie miesiączki?

Mam 33lata, dwa tygodnie przed planowana miesiączką, a mam cykle co 26, 28dni. Codzienne przebywałam w saunie, po godzinie. Czy sauna wpływa na gospodarkę hormonalna? Dziś już 32 dzień i nie mam miesiączki.
33 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Taka częstotliwość zażywania sauny nie może pozostać obojętna dla organizmu. Proszę zauważyć, że uczęszczała Pani do łaźni w dniach okołoowulacyjnych. Najprawdopodobniej spowodowało to  wydłużenie Pani cyklu.
Jeżeli miesiączka nie pojawi się w ciągu najbliższego tygodnia, sugerowałabym kontakt ze specjalistą.

Pozdrawiam.