Czy codzienne picie 2-3 piw oznacza alkoholizm?

Pije codziennie od 3, 5 roku po 2-3 piwa. Mniej wiecej dwa razy w tygodniu upijam sie czy to juz jest alkoholizm?

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Możemy z pewnością mówić o nadużywaniu alkoholu. Ocena, czy jest to już uzależnienie, może być dokonana jedynie indywidualnie przez lekarza psychiatrę lub odpowiednio wykwalifikowanego terapeutę
Proszę jak najszybciej zgłosić się na konsultację do specjalisty w zakresie leczenia uzależnień. Nie wolno tego bagatelizować.