Czy cofanie się żółci do żołądka mogą wywoływać pasożyty?

Witam,mam cofanie się żółci do żołądka co powoduje zapalenie żołądka,od 1,5 mies biorę leki proursan i dexilant,przez jakiś czas było dobrze,teraz czuje chyba nawrót,boli żołądek i ogólnie cale jelita,boje się ze mogę mieć jakieś pasożyty.Czy są jakieś badania na obecność pasożytów?czy te bole jelit mogą być spowodowane zarzucaniem żółci?proszę o odpowiedz bo psychicznie juz mnie te bóle dołują.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna diagnostyka gastroeneterologiczna usg jamy brzusznej Ew badanie jalu w kierunku pasożytów