Czy córka jest krótkowidzem czy dalekowidzem?

Witam. U córki 6 lat lekarz wykrył wadę wzroku.Zalecił stałe noszenie okularów. Chciałabym prosić o pomoc w odczytaniu tej recepty OP: SPH+1, CYL -1 ,OŚ10 OL:SPH+1 ,CYL-1, OŚ165. Czy córka jest krótkowidzem czy dalekowidzem. Czy córka musi nosić je na stałe czy może je tylko zakładać do nauki czy oglądania telewizji. czy wyrośnie z tej wady =

Lek. Tomasz Budlewski

są to tzn "plusy" , czyli córka jest dalekowidzem, jest też astygmantyzm. Okulary proszę nosić wg zaleceń lekarza.