Czy córka, która jest nosicielem streptokoków może zarazić siostrę?

Witam Mam 2 córki w wieku 13 i 4 lat. Starsza corka jest bezobjawowym nosicielem streptokokow (chorowala na anginy do 4 roku zycia i po usunieciu 3 migdala nigdy juz nie miala anginy).Badania z krwi na Anty-streptokoki grupy B wykazaly 861E/ml gdzie norma jest 200E/ml.czy starsza córka moze zarażać młodszą i czy u starszej corki mozna jakos zupelnie wyeliminować streptokoki?

Należy starszą córkę w związku z przebytymi anginami i utrzymującym się podwyższonym odczynie Anty-streptokoki grupy B przebadać w kierunku MIZS czyli Młodzieńczemu Idiopatycznemu Zapaleniu Stawów. Należy wykonać badania- morfologię krwi, OB, CRP, RF klasy IgM i IgA, przeciwciał przeciwjądrowych/ANA/ i anty CCP oraz HLA-B27. Chorobie tej często towarzyszy ukryta niedoczynność tarczycy. Należy więc wykonać dodatkowo badania krwi w kierunku przeciwciał anty TPO, TG,TRa3 oraz poziom Wit B12 oraz Wit D3. Nie powinna zarażać młodszej siostry.