Czy córkę da się wyleczyć z anoreksji?

Dzień dobry! Moja córka ma lat 16 i dostała skierowanie do szpitala z powodu bólu żołądka, biegunki i utraty masy ciała, około 7 kg. Córka już ważyła 45 kg, a teraz tylko 38 kg. Już nie raz zadawałam pytanie lekarzowi prowadzącemu, czy to czasem nie jest anoreksja, ale Pani doktor powtarzała, że nie wygląda na to. Okazało się, że ma straszną alergię, ale nie wiedzą jeszcze na co, lekarka powiedziała, że to już musimy zrobić poza szpitalem, a także wyszło, że ma jelito drażliwe i grzybicę żołądka. Pani doktor powiedziała, że może córka iść do domu. Ale zanim miała wyjść ze szpitala, to musiała przeprowadzić rozmowę z psychologiem. Po tej rozmowie Pani psycholog powiedziała, że mamy poważny problem, okazało się, że córka jest chora na anoreksję i oczywiście nie pozwoliła córce iść do domu.

Proszę o pomoc, ponieważ czytałam w internecie na temat grzybicy, że przy tej chorobie jest też utrata masy ciała, biegunki. Czy tym powodem córka mogła się doprowadzić do takiego stanu? Czy naprawdę jest to już jakiś stopień anoreksji? Ja jako rodzic tłumaczę się tym, że cały czas bolał ją żołądek i córka po prostu nie chciała jeść. Proszę o pomoc i jeśli to jest anoreksja, to proszę mi powiedzieć, czy córkę da się wyleczyć. Dziękuję i pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
grzybica przewodu pokarmowego nie wyklucza anoreksji.
U Pani córki mogą występować obydwa schorzenia.
Jeśli niepokoi się Pani o stan zdrowia córki, powinna Pani pójść razem z nią do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży, gdzie zostanie skonsultowana przez specjalistę i w razie potrzeby uzyska tam fachową pomoc.
Anoreksję można całkowicie wyleczyć, a o sukcesie terapii decyduje przede wszystkim to, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie. W przypadku pacjentek niepełnoletnich zaleca się często terapię rodzinną.
Serdecznie pozdrawiam

Szanowna Pani,

nie podaje Pani, ile córka ma wzrostu? Więc nie można obliczyć BMI(wskaźnika masy ciała), jednak 38 kg, dla dziewczynki, która jest w fazie dojrzewania, psychologicznie w okresie adolescencji, jest to niska masa ciała, domyślam się, że są problemy hormonalne, np. brak miesiączki. Zaburzenia odżywiania czyli, np. anoreksję leczy się psychiatrycznie i metodą psychoterapii, w przypadku dziecka, czy młodzieży wskazana jest psychoterapia systemowa, całej rodziny, jest to psychoterapia długofalowa, później z tendencją na indywidualną u specjalisty (psychoterapeuty), który zajmuje się tym obszarem.
W przebiegu anoreksji mogą być problemy wielonarządowe, które wymagają specjalistycznego leczenia, w tym przypadku gastrologicznego, grzybica organizmu jest spowodowana przenikaniem candidy - grzyba, który występuje w każdym organizmie fizjologicznie, w przewodzie pokarmowym, jeśli jelita są nieszczelne przedostaje się do całego organizmu, potrzebna jest pomoc gastrologa, Debutir jest lekiem, który reguluje pracę przewodu pokarmowego oraz dieta alkaliczna, jednak to wymaga konsultacji specjalistycznej, lekarskiej, celem jest przywrócenie zdrowych nawyków odżywiania. Pani córka wymaga kompleksowego leczenia.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Candida_albicans
http://bonavita.pl/candida-albicans-objawy-leczenie-dieta-i-testy-na-wykrycie-drozdzaka-wywolujacego-grzybice-2
https://www.medme.pl/leki/debutir,9744

Pozdrawiam serdecznie