Czy coś jest nie tak z moją gospodarką hormonalną?

18.11 miałam skąpy, skąpszy niż zwykle okres, skończył mi się 21.11., tego też dnia współżyłam. Następnego dnia w moczu pojawił się ślad krwi, ale to był koniec. Niestety, po kilu dniach, 3, 4, pojawiło się brązowe plamienie. Potem zaczęło się ono przeplatać z plamieniem na czerwono, ale było je widać przy korzystaniu z toalety, nic mnie nie bolało. Zmuszona byłam używać wkładek i obserwuje juz tydzień ponad to samo. Czy to nadal okres, czy problem z jajnikami, ponieważ dziś odczuwam ból na wysokości pępka nad kością miednicy po lewej stronie, kiedy siedzieć skulona lub pochylona, jakby cos mi tam przeszkadzało. Normalnie podczas okresu mam "zapachowstret" - każdy zapach może wywoływać mdłości. Tak się poczułam 4 dni temu przechodząc obok restauracji, zrobiło mi się niedobrze. Czy to okres mi się wydłużył, poprzestawiała gospodarka hormonalna, czy jakaś inna jest tego przyczyna? Mieszkam za granica, do lekarza wybieram się za kilka tygodni. Czy mogłabym uzyskać jakąś wstępną diagnozę? Z góry dziękuję. Monika
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety bez badania nie jestem w stanie powiedzieć co może być przyczyną Pani dolegliwości. Nie wspomina Pani, ile ma lat, czy stosuje jakiekolwiek metody zabezpieczenia.
U pacjentek regularnie współżyjących zaleca się wykonanie testu w każdym przypadku zmiany charakteru miesiączki.

Opis Pani dolegliwości najbardziej wskazuje na ciążę, jednorazową zamianę charakteru miesiączki spowodowaną czynnikami egzogennymi, zaburzenia hormonalne lub torbiel czynnościową jajnika. Proszę jednak nie traktować tych możliwości wiążąco, gdyż jest to sucha wiedza akademicka.
Jeżeli test wyjdzie negatywny, proszę poobserwować siebie w trakcie całego cyklu i następnej miesiączki. Jeżeli sytuacja się powtórzy konieczna będzie wizyta ginekologiczna
Pozdrawiam.