Czy coś ma wpływ na wynik testu ciążowego?

Witam, mam 29 lat. Robiłam test ciążowy tydzień po spodziewanej miesiączce, wyszedł negatywny. Miesiączka spóźnia mi się już drugi miesiąc. Dwa dni temu powtórzyłam test z porannego moczu. Ku mojemu zdziwieniu wyszedł pozytywny, dwie grube kreski. Nie wiem, co o tym myśleć. Który test się mógł pomylić? Czy jeśli dolega mi coś, test może pomylić to z ciążą i dać wynik pozytywny, czy po prostu ten wcześniejszy jej jeszcze nie wykrył? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

29 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Pierwszy test nie wykrył jeszcze ciąży lub do zapłodnienia doszło po jego wykonaniu (to także jest możliwe, mimo że nie wystąpiła miesiączka). Jak było, pomoże ustalić badanie USG. Żadne zaburzenia hormonalne nie powodują natomiast pojawienia się we krwi zwiększonego stężenia betaHCG, hormonu wykrywanego przez testy.

Pozdrawiam serdecznie!