Czy cukier i słodycze szkodzą wątrobie?

Witam, gdzieś na internecie wyczytałam informacje, że cukier i słodycze szkodzą wątrobie. Czy jest to prawda? Co lubi wątroba? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Witam
Cukier rafinowany czyli sacharoza i słodycze na jego bazie oczywiście szkodzą również m.in. wątrobie. W mojej najnowszej książce pt. Dieta która żywi i leczy może Pani przeczytać np.
o aż 59 dolegliwościach zdrowotnych, do których przyczynia się spożywanie cukru. Znajdzie Pani także info o zdrowych jego zamiennikach. Ponadto także w książce jest również bardzo wiele cennych informacji jak dbać o zdrowie oraz odpowiedz co lubi a czego nie lubi wątroba. Gorąco polecam jej lekturę. Zakupu książki, której koszt wynosi jedynie 35 zł możliwy jest poprzez kontakt emailowy: abiernat1@o2.pl lub telefoniczny: 603 101 950. Natomiast w paru słowach mogę powiedzieć, że wątroba przede wszystkim lubi wszystko co jest świeże, lekkostrawne, naturalne, mało przetworzone oraz m.in. zielone :-) serdecznie pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Nadmiar cukru i tłuszczu w słodyczach potrafi wywołać niealkoholowe stłuszczenie watroby-NAFLD. Główne przyczyny to nadmierna masa ciała, duże spozycie tłuszczów nasyconych oraz małe spożycie antyoksydantów, WNKT i błonnika

Witam. Dieta bogata w cukry proste oraz tłuszcze nasycone może zwiększyć masę ciała oraz prowadzić do stłuszczenia wątroby. Dlatego warto zadbać o zbilansowany sposób żywienia. Pozdrawiam i zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Kamila Ziemann Dietetyka

Tak, to prawda. Słodycze szkodzą wątrobie. Pozdrawiam, Kamila Ziemann