Czy cukier po godzinie nie powinien być wyższy?

Proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej (11. tydzień ciąży): na czczo - 96 po 1 godzinie - 127 po 2 godzinach - 133 Na tym forum znalazłam kilkakrotnie zapis, że cukier po godzinie nie powinien być wyższy, niż 120, natomiast od innego lekarza diabetyka uzyskałam informację, że dla kobiet w ciąży norma godzinę po posiłku powinna mieścić się w granicach 70-140.

Lek. Tomasz Budlewski

wynik na czczo wskazuje na cukrzycę ciążowa Proszę zgłosić się do diabetologa