Czy cukier powoduje ADHD?

Słyszałam, że ADHD może zostać wywołane przez szkodliwe działanie cukru. Podobno zastąpienie go w diecie miodem przynosi rewelacyjne efekty. Czy to prawda?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

W latach siedemdziesiątych pojawiły się teorie, że przyczyną nadpobudliwości jest spożywanie przez dziecko cukru rafinowanego. Proponowano wyłączanie z diety cukru i zastępowanie go np. właśnie miodem. Badania naukowe jednak nie potwierdziły skuteczności tej metody. Co jakiś czas pojawiają się różne teorie dotyczące żywienia dzieci z ADHD. Jednak jakiekolwiek modyfikacje diety dziecka należy zawsze konsultować z lekarzem.