Czy cukier zabija szare komórki?

Witam. Czy to prawda, że cukier zabija szare komórki i uszkadza to naszą pamięć? Jeżeli tak to w jakich ilościach powinnam go spożywać i w jakich postaciach? Dodam, że mam 20 lat, 178 cm wzrostu i moja waga to 68 kg. Dziękuję za odpowiedź.

Cukier jest w gronie największych trucizn dla organizmu dostępnych i dozwolonych na co dzień do spożycia. Organizm w ogóle go nie potrzebuje, bo niezbędne ilości glukozy bierze z pr. skrobiowych. Ile cukru? Najlepiej wcale. Pozdrawiam

Dzień Dobry,

węglowodany są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i nie należy ich eliminować, mowa tutaj o węglowodanach złożonych znajdujących się w nieprzetworzonych produktach zbożowych czy warzywach.
Natomiast jeśli chodzi Pani o cukier biały, dostępny do słodzenia czy w słodyczach to spokojnie można (a nawet trzeba!) go całkowicie wyeliminować z diety.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl