Czy cukrzyk może chodzić na siłownię i biegać na duże odległości?

Czy może cukrzyk chodzić na siłownię i biegać dużych odległości?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Prawidłowo kontrolowana cukrzyca nie stanowi przeciwwskazania do uprawiania sportu. Warto jednak trenować systematycznie i stopniowo zwiększać intensywność wysiłku, a na wypadek hipoglikemii zawsze mieć pod ręką źródło węglowodanów.